Posnet Vero – to kasa fiskalna, drukarka czy już POS?

Posnet Vero - kasa fiskalna i POS w jednym

W połowie lipca na polskim rynku technologii sprzedaży miała miejsce głośna premiera, o której w branży mówiono już zresztą (po cichu) od pewnego czasu. Do oferty Posnet, czyli rodzimego producenta, trafiło urządzenie o krótkiej nazwie – Vero. Jedni uważają je za kasę lub drukarkę fiskalną (ze względu na homologacje GUM i kluczową funkcjonalność), inni wręcz za pełnoprawnego POS-a. W praktyce najważniejsze jest jednak to, co Posnet Vero może zaoferować przedsiębiorcy. A w tym przypadku mamy do czynienia z naprawdę wszechstronną technologią sprzedaży.

Jedna obudowa – funkcje fiskalne, POS i oprogramowanie sprzedażowe

Pisząc w największym uproszczeniu, Posnet Vero łączy w sobie funkcjonalność urządzenia fiskalnego (z homologacją na drukarkę), platformy POS (z 10-calowym panelem dotykowym) oraz oprogramowania sprzedażowego. Wszystkie te elementy zostały zamknięte w jednej obudowie, której wymiary wynoszą zaledwie 249 x 99 x 207 mm (szerokość, wysokość, długość). Posnet Vero można więc z pełną odpowiedzialnością uznać za kompaktowe rozwiązanie technologiczne. W związku z tym, urządzenie polskiego producenta znajdzie zastosowanie zarówno w punktach handlowych bądź usługowych, jak i w działalnościach mobilnych. A co konkretnie warto wiedzieć o poszczególnych elementach Posnet Vero?

Urządzenie rejestrujące online, które obsłuży 250 000 PLU

Zacznijmy od funkcjonalności fiskalnej, a konkretnie od tego, że Posnet Vero jest urządzeniem rejestrującym typu online. Mamy tu więc do czynienia m.in. z gwarancją współpracy z różnymi terminalami płatniczymi oraz z koniecznością transmitowania danych do Centralnego Repozytorium Kas (przez Ethernet lub Wi-Fi). Ponadto, kasa fiskalna Posnet Vero (tak ją nazywajmy, dla uproszczenia) zapewnia zrealizowanie paragonu w formie elektronicznej. W praktyce oznacza to, że jeżeli klient wyrazi na to zgodę, a sposób wydania wspomnianego dokumentu zostanie z nim uzgodniony, przy finalizacji transakcji można pominąć wydruk dowodu sprzedaży. Wystarczające będzie przesłanie paragonu fiskalnego przez zewnętrzne oprogramowanie (kompatybilne z Posnet Vero).

W przypadku nowego urządzenia od polskiego producenta warto też wspomnieć o parametrach bazy towarowej. Na podkreślenie zasługuje m.in. to, że model Vero pozwala zaprogramować nawet 250 000 pozycji towarowych. Dzięki temu urządzenie poradzi sobie bez problemu nawet w działalnościach gospodarczych, które oferują swoim klientom rozbudowany asortyment produktów lub usług. Ponadto, Posnet Vero wyposażono w wydajny i prosty w obsłudze mechanizm drukujący. Dzięki niemu urządzenie zapewnia szybkie wystawianie różnych dokumentów, m.in. paragonów i faktur VAT (tych w formie papierowej).

Kasa fiskalna Posnet Vero

Platforma POS i aplikacje zatwierdzone przez producenta

Nie ma co ukrywać – funkcjonalność fiskalna nie jest tym, co wyróżnia Posnet Vero z „tłumu” innych urządzeń rejestrujących. Cechą charakterystyczną tej technologii sprzedaży jest bez wątpienia platforma POS, która umożliwia korzystanie ze wszystkim dostępnych opcji przy użyciu 10-calowego ekranu dotykowego. Co więcej, wspomniane rozwiązanie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android. A to z kolei otwiera całe spektrum możliwości w kwestii wdrożenia odpowiedniego oprogramowania sprzedażowego. Chociaż trzeba zaznaczyć, że w Vero nie uświadczymy dostępu do wszystkich aplikacji na urządzenia mobilne z systemami Android. Producent tego modelu zastrzega bowiem, że przedsiębiorcy skorzystają wyłącznie z zatwierdzonych wcześniej programów. Chodzi po prostu o to, żeby nikt nie zainstalował na Vero oprogramowania, które mogłoby przyczynić się do nieprawidłowego działania tego urządzenia. Cały czas mówimy przecież nie tylko o rozwiązaniu POS, ale także o technologii fiskalnej. Takie urządzenie musi zaś gwarantować prawidłowe prowadzenie ewidencji sprzedaży i rejestrowanie obrotu przez cały okres użytkowania.

Gdzie Posnet Vero sprawdzi się najlepiej?

Posnet Vero to jedno z tych urządzeń fiskalnych, w przypadku których trudno wskazać jedno czy dwa konkretne zastosowania. Tak jak wspomnieliśmy już wcześniej, nowa propozycja od polskiego producenta sprawdzi się znakomicie zarówno w działalnościach stacjonarnych, jak i mobilnych. Bardzo łatwo wyobrazić sobie korzystanie z Vero np. w barze, kawiarni lub restauracji, sklepie spożywczym lub odzieżowym, kwiaciarni, salonie kosmetycznym bądź fryzjerskim. Równocześnie, niewielkie gabaryty sprawiają, że po urządzenie marki Posnet mogą sięgnąć przedsiębiorcy, którzy prowadzą sprzedaż obwoźną na bazarach i targowiskach. A w każdej ze wspomnianych działalności użytkownicy szybko docenią fakt, z jak wszechstronnym i przyjaznym w obsłudze rozwiązaniem mają do czynienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *