Co czytnik kodów kreskowych Honeywell zapewni przedsiębiorcy?

Czytniki kodów kreskowych Honeywell

Oczekiwania względem czytników kodów kreskowych bywają różne. W przypadku jednej firmy najważniejsze będą parametry techniczne skanera, w tym zakres identyfikowanych symboli, podczas gdy w drugiej kluczowe okażą się np. gabaryty, czyli cechy fizyczne. A jeszcze w trzeciej przedsiębiorca lub jego pracownicy zwrócą uwagę w szczególności na komunikację czytnika z resztą rozwiązania systemowego. Czy można to w ogóle pogodzić? Różnego rodzaju skanery kodów, które są dostarczane na rynek przez Honeywell, udowadniają, że tak.

O jakiego typu technologiach auto id mowa?

Już na wstępie warto zaznaczyć, że Honeywell dostarcza na rynek wiele różnorodnych urządzeń elektronicznych. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w sektorze technologii auto id (automatycznej identyfikacji). Mocno zróżnicowane są również czytniki kodów kreskowych od tego producenta. Mowa tu bowiem zarówno o podstawowych modelach ręcznych (przewodowych), które sprawdzają się np. na stanowiskach obsługi klientów, jak i o urządzeniach bezprzewodowych, znajdujących zastosowanie m.in. w zakładach przemysłowych czy logistyce. Osobne grupy stanowią również skanery prezentacyjne (stacjonarne) czy wręcz urządzenia pracujące w zabudowie (przeznaczone do montażu w blacie lub ladzie kasjerskiej).

Co więcej, modele Honeywell ze wspomnianych kategorii produktowych mogą występować w różnych wersjach technologicznych. Poszczególne urządzenia będą wtedy oferowały np. odczyt wyłącznie kodów kreskowych 1D lub zarówno 1D, jak i 2D  (ewentualnie też skanowanie z mniejszej bądź większej odległości). A to dodatkowo zwiększa elastyczność w zakresie ich dostosowania do potrzeb konkretnej działalności gospodarczej.

Jak skanery Honeywell mogą współpracować z innymi urządzeniami?

Czytniki marki Honeywell, podobnie zresztą jak urządzenia innych producentów, są technologiami przeznaczonymi do pracy w rozwiązaniu systemowym. W praktyce oznacza to, że muszą współpracować z innymi urządzeniami, np. z komputerem, kasą fiskalną czy nawet z wagą etykietującą. Co jednak wyróżnia modele marki Honeywell? Warto zwrócić uwagę zwłaszcza to, że wiele czytników od tego producenta posiada tzw. multi-interfejs komunikacyjny. Wspomniane rozwiązanie zapewnia zaś zazwyczaj obsługę 3 popularnych portów: USB, RS-232 oraz złącza PS/2 (nazywanego też „klawiaturowym”). Dzięki temu skaner Honeywell może płynnie współpracować z różnymi urządzeniami, które są wykorzystywane w firmie.

Osobna wzmianka należy się również czytnikom bezprzewodowym tej marki. W ich przypadku łączność z resztą rozwiązania systemowego odbywa się poprzez interfejs komunikacyjny Bluetooth. Zasięg pracy zależy wtedy od funkcjonalności konkretnego modelu. Niekiedy może on jednak wynosi nawet do 100 m od bazy komunikacyjnej. Ponadto, czytniki bezprzewodowe Honeywell posiadają zazwyczaj funkcję Automatic Batch Mode. Wspomniane rozwiązanie zapewnia przechowanie danych, które zostaną zarejestrowane poza zasięgiem Bluetooth.

Wysoka jakość wykonania też ma znaczenie

W kontekście skanerów od Honeywell warto też wspomnieć o wysokiej jakości wykonania. Można nawet napisać, że urządzenia tego producenta doskonale reprezentują to, jak dopracowane – pod względem konstrukcji, gabarytów, designu czy wytrzymałości – są dzisiejsze czytniki kodów kreskowych. Mowa bowiem o funkcjonalnych technologiach, które niekiedy mogą nawet pracować w niesprzyjających warunkach, np. przy wyższej wilgotności powietrza i w temperaturze od 0 do 50 stopni Celsjusza.

Wytrzymały skaner kodów Honeywell GranitOprócz tego, standardem w skanerach Honeywell są kompaktowe gabaryty. A dotyczy to zarówno urządzeń wykorzystywanych manualnie (przewodowych i bezprzewodowych), jak i czytników stacjonarnych. W przypadku czytników tej marki można więc liczyć na komfort obsługi oraz na to, że wdrożone urządzenie auto id nie zajmie dużo miejsca na stanowisku pracy.

1 thought on “Co czytnik kodów kreskowych Honeywell zapewni przedsiębiorcy?

  1. NIKOLAS

    aaa ostatnio nawet myślałem o zakupie jednego modelu Honeywell 😀 ale potem zacząłem też myśleć o Datalogicu…jednak po tym tekście chyba wrócę do pewnych, rozważanych przeze mnie rozwiązań 😀

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *