Prezentujemy 3 wagi elektroniczne Cas – prostą, etykietującą i platformową

Wagi elektroniczne marki Cas

Proste, etykietujące i platformowe – oto 3 rodzaje popularnych wag elektronicznych, które są przeznaczone do pracy w różnego typu działalnościach gospodarczych. Każde ze wspomnianych urządzeń ma swoje cechy charakterystyczne, które w istotny sposób wpływają na codzienną pracę. Aby to udowodnić, w dzisiejszym artykule na kasaczydrukarka.net zaprezentujemy Wam 3 różne wagi elektroniczne marki Cas. Będą to następujące modele: SW-II (urządzenie proste), DB-II Plus (urządzenie platformowe) oraz CL5500 (urządzenie etykietujące).

Co warto wiedzieć o tym producencie urządzeń ważących?

Wagi elektroniczne marki Cas są dostępne na polskim rynku technologii sprzedaży od 2005 roku. To właśnie wtedy koreański producent wspomnianych urządzeń stworzył w naszym kraju sieć dystrybucji swoich rozwiązań. Obecnie modele od Cas są zresztą jednymi z najchętniej wybieranych przez polskich przedsiębiorców. I co najważniejsze, znajdziemy je w ofertach najbardziej renomowanych dystrybutorów technologii sprzedaży. Dotyczy to zarówno wag prostych (kontrolnych), jak i urządzeń platformowych (pomostowych) oraz etykietujących. A więc modeli, które chcielibyśmy dziś zaprezentować nieco bardziej szczegółowo.

Waga prosta – model SW-II

Zacznijmy od najprostszego rozwiązania w naszym zestawieniu, a więc od… wagi prostej Cas SW-II. Wspomniane urządzenie cechuje się wieloma udogodnieniami dla przedsiębiorców. Warto podkreślić m.in. dużą liczbę dostępnych wersji technologicznych. Przy zamawianiu modelu SW-II można bowiem wybrać nie tylko obsługiwane zakresy ważenia (1,5/3 kg, 6/15 kg albo 15/30 kg), ale także opcjonalne złącze komunikacyjne – USB lub RS-232. Pozwala to więc na dobre dostosowanie wagi kontrolnej Cas do potrzeb firmy. A co jeszcze warto wiedzieć o tym urządzeniu?

Cas SW-IIModel SW-II oferuje np. korzystanie z przydatnych funkcji – tarowania, liczenia sztuk, ustawiania limitów wagowych czy zerowania szalki. Ponadto, urządzenie gwarantuje bardzo długi czas działania na zasilaniu bateryjnym. Dzięki temu Cas SW-II sprawdza się także tam, gdzie nie ma stałego dostępu do zewnętrznego źródła energii, np. na bazarach i targowiskach.

Waga etykietująca – model CL5500

Wagi etykietujące są urządzeniami o bardzo szerokiej funkcjonalności. Każdy taki model pozwala na wykonanie pomiaru masy danego obiektu, np. produktu spożywczego, a następnie na wystawienie wydruku z informacjami na jego temat, m.in. nazwą, składem, wynikiem pomiaru, datą zdatności do spożycia i logo przedsiębiorstwa. Co ważne, wszystko to odbywa się z poziomu tego samego panelu użytkownika – ekranu i klawiatury wagi etykietującej.

Cas CL5500-BA co jeszcze mają do zaoferowania urządzenia ważące z wbudowanymi mechanizmami drukującymi? Na przykładzie modelu CL5500 marki Cas widać doskonale, że wagi etykietujące są przystosowane do pracy w rozbudowanych rozwiązaniach systemowych. Wynika to m.in. z obecności portu komunikacyjnego Ethernet, który zapewnia podłączenie urządzenia do firmowej sieci LAN. Ponadto, Cas CL5500 umożliwia skonfigurowanie 10 000 pozycji towarowych oraz zdefiniowanie 96 lub 144 skrótów klawiszowych. Liczba programowalnych przycisków zależy zaś od wersji wagi etykietującej. Ten model występuje bowiem w konfiguracji standardowej (płaskiej) lub w wariancie z wysięgnikiem, na którym przymocowane będą ekran, klawiatura i mechanizm drukujący.

Waga platformowa – model DB-II Plus

W ofercie Cas znajdziemy również wagi platformowe, nazywane niekiedy przez producentów i dystrybutorów pomostowymi. Generalnie chodzi jednak o ten sam typ urządzenia, które sprawdza się przede wszystkim przy wykonywaniu pomiarów masy ciężkich i dużych obiektów. A co konkretnie w tym przypadku oferują wagi Cas? Doskonale pokazuje to model DB-II Plus, czyli urządzenie pomostowe o wzmocnionej i uszczelnionej konstrukcji. Do wyboru mamy w nim 3 wersje zakresów ważenia (30/60 kg, 60/150 kg lub do 300 kg) oraz 3 warianty wielkości szalki: 360 x 460 mm, 460 x 570 mm albo 500 x 600 mm. A to nie wszystko, co oferuje waga platformowa Cas.

Cas DB-II Plus

DB-II Plus posiada również złącze komunikacyjne RS-232, które pozwala na płynną współpracę z kasą fiskalną lub firmowym komputerem (stacjonarnym, laptopem, terminalem komputerowym). Co więcej, urządzenie może pracować na zasilaniu z sieci lub akumulatorowym, posiada wyrazisty wyświetlacz typu LED oraz oferuje łatwe stosowanie praktycznych funkcji, np. wyzerowania szalki, uśrednienia pomiaru, liczenia sztuk i tarowania.

1 thought on “Prezentujemy 3 wagi elektroniczne Cas – prostą, etykietującą i platformową

  1. fir0s

    super jest funkcjonalność takiego modelu etykietującego, to serio urządzenie do wielu zastosować, ale waga platformowa od CAS też wygląda zacnie i co ciekawe elegancko jak na taka technologię.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *