Za co przedsiębiorcy cenią mobilne kasy fiskalne?

Mobile HS EJ - przenośna kasa fiskalna od Posnet

Dzisiejsze urządzenia rejestrujące oferują naprawdę zróżnicowane możliwości – zarówno w kwestii dostępnych funkcji czy wysokości parametrów, jak i np. w aspekcie wyglądu lub rozwiązań konstrukcyjnych. Bardzo dobrym tego przykładem są kompaktowych rozmiarów modele, zrywające z dawnym obrazem kas, umieszczonych na stałe w ramach konkretnych stanowisk pracy. Ale co ciekawe, mobilne urządzenia fiskalne cieszą się dużą popularnością nie tylko ze względu na ową mobilność?

Idealne do pracy w terenie

Chodź wydaje się to oczywiste, warto zacząć od niepodważalnych cech małych kas fiskalnych. Przede wszystkim, są to urządzenia o naprawdę niedużych rozmiarach, a także lekkiej konstrukcji i ergonomicznej sylwetce. Cechy te sprawiają, że nie tylko bardzo łatwo przetransportować tego typu modele, ale również wygodnie się z nich korzysta oburącz, podczas pracy w terenie, bez konkretnego stanowiska obsługi klientów. Dlatego stanowią naturalny wybór przedsiębiorców zajmujących się np. handlem obwoźnym czy świadczeniem usług z dojazdem do klienta. Aby to sobie zwizualizować, wystarczy powiedzieć, że najmniejsza, dostępna na rynku kasa fiskalna Posnet Mobile HS EJ jest w stanie zmieścić się nawet w kieszeni kurtki. Co więcej, istnieją też inne atuty, które przemawiają za mobilnym wykorzystaniem wspomnianych urządzeń. Po pierwsze, zazwyczaj takie modele charakteryzują się też wytrzymałością na intensywną eksploatację, częsty transport i zmienne warunki pracy. Po drugie, oferują rozwiązania, które są bardzo przydatne w podróży. Mowa konkretnie o wbudowanych, wydajnych akumulatorach, pozwalających na użytkowanie kasy z dala od źródła zasilania sieciowego. Do tego często dochodzi też opcja uzupełnienia energii za pomocą instalacji samochodowej.

Małe kasy fiskalne tylko dla działalności mobilnych?

Co jednak najciekawsze, mobilne kasy fiskalne nie pozostają obiektem zainteresowań tylko dla przedsiębiorców reprezentujących wymienione wyżej rodzaje działalności gospodarczych. Na zakup tego typu technologii decydują się również podatnicy zajmujący się stacjonarną sprzedażą towarów lub usług. A to oznacza jedno: że urządzenia rejestrujące, o których mówimy, muszą posiadać cechy i funkcjonalności spełniające oczekiwania takiego biznesu. Przede wszystkim, mobilne kasy generalnie zapewniają wygodę obsługi, a tym bardziej na stanowiskach o dość ograniczonej, niełatwej w zagospodarowaniu przestrzeni użytkowej. Ponadto, obecnie kompaktowe urządzenia rejestrujące również posiadają wiele nowoczesnych i atrakcyjnych rozwiązań. Można wspomnieć chociażby o zapisie kopii paragonów w formie elektronicznej, funkcji automatycznych przypomnień o raportach dobowych i miesięcznych, łatwej instalacji materiałów eksploatacyjnych czy przyciskach do programowania własnych skrótów klawiszowych. Ponadto, oprócz atrybutów wymienionych we wcześniejszym akapicie, mobilne kasy fiskalne potrafią być wyposażone w innowacyjne rozwiązania – jak np. model Elzab K10, posiadający obszerny, kolorowy ekran dotykowy. Jednym słowem, małe urządzenia rejestrujące odgrywają niebagatelną rolę na dzisiejszym rynku technologii sprzedaży.

1 thought on “Za co przedsiębiorcy cenią mobilne kasy fiskalne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *