Softech – oprogramowanie dla restauracji, baru czy kawiarni

Programy dla gastronomii marki Softech

Powoli w niepamięć odchodzą już czasy, w których można było sobie wyobrazić zarządzanie gastronomią bez odpowiednich narzędzi informatycznych. Współcześnie funkcjonalne oprogramowanie komputerowe jest często niezbędnym ogniwem systemu działającego w restauracji czy pubie. A wybór właścicieli różnych punktów gastronomicznych pada często na programy marki Softech.

Co powinien oferować program dla gastronomii?

Obsługiwanie klientów w lokalu gastronomicznym wiąże się z wykonywaniem różnych obowiązków. Zakres zadań oraz intensywność pracy zależy oczywiście od kilku czynników, m.in. wielkości restauracji, baru lub kawiarni. Co więcej, w niektórych przypadkach punkt gastronomiczny oferuje swoje potrawy nie tylko w placówce stacjonarnej, ale też w dostawie. Dlaczego w ogóle o tym wspominamy? Ponieważ oprogramowanie komputerowe dla gastronomii powinno ułatwiać zdecydowaną większość codziennych obowiązków. I nie chodzi jedynie o sprawne zarządzanie urządzeniami elektronicznymi, które zostaną zainstalowane w barze bądź restauracji. W dzisiejszych czasach program gastronomiczny może też zaoferować wsparcie w funkcjonowaniu innych obszarów konkretnego lokalu.

Funkcjonalność Gastro Szef

W największym skrócie można napisać, że Gastro Szef to rozbudowane narzędzie analityczne, które pozwala na tworzenie różnego typu zestawień czy raportów. Program zapewnia więc stały dostęp do informacji na temat funkcjonowania konkretnego lokalu gastronomicznego, m.in. pracy kelnerów i barmanów. Ale byłoby to zbyt duże uproszczenie… Przy użyciu tego oprogramowania Softech można bowiem rozliczać magazyn oraz kontrolować stany surowców i dostawy produktów, jak również skutecznie nadzorować wydatki, zdefiniować promocje (wraz z kartami rabatowymi) oraz sprawdzić ich rezultaty. I co najważniejsze, Gastro Szef da się w prosty sposób zsynchronizować z innym programem tej marki, czyli Gastro POS. Jakie rozwiązania będą dostępne po połączeniu obydwu narzędzi informatycznych Softech?

Zalety i zastosowanie Gastro POS

To właśnie program Gastro POS odpowiada za zarządzanie pracą urządzeń elektronicznych, które zostały wdrożone w siedzibie lokalu gastronomicznego. Oprogramowanie Softech może współpracować z różnymi elementami systemu sprzedaży, m.in. z kasami i drukarkami fiskalnymi, skanerami kodów kreskowych, wagami elektronicznymi. Z kolei kompatybilność z czytnikami kart magnetycznych umożliwia skuteczne zabezpieczenie dostępu do stanowiska obsługi klientów. Co jeszcze oferuje Softech Gastro POS?

Program pozwala przede wszystkim na wprowadzenie elastycznej strategii cenowej. W największej mierze jest to możliwe dzięki funkcji happy hours. W tym przypadku użytkownik może zdefiniować nie tylko konkretne rabaty, ale też godziny ich obowiązywania (wraz z automatyczną zmianą cen). Dodatkowo, Gastro POS oferuje dostosowywanie poszczególnych potraw do oczekiwań gości lokalu. Program marki Softech zapewnia zarówno określenie dodatków do wybranych pozycji w menu, jak i sprawne zastępowanie składników oraz wprowadzanie bieżących modyfikacji, np. stopnia wysmażenia mięsa.

Gdyby ktoś miał jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do wszechstronności omawianego tu oprogramowania, zapraszamy do zapoznania się z poniższą stroną:

Softech – programy Gastro POS i Gastro Szef

1 thought on “Softech – oprogramowanie dla restauracji, baru czy kawiarni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *