Są już dostępne Smart i Smart Plus, czyli nowe kasoterminale marki iPOS

Nowe kasoterminale iPOS Smart

Urządzenie fiskalne, terminal płatniczy, aplikacja sprzedażowa i terminal komputerowy lub tablet kasjerski – oto podstawowe wyposażenie wielu współczesnych placówek handlowych oraz usługowych. A gdyby tak połączyć wspomniane ogniwa i zamknąć je w jednej obudowie? Niemożliwe? A jednak, nowe kasoterminale marki iPOS udowadniają, że jak najbardziej da się to zrobić. Co więcej, że w praktyce okazuje się to naprawdę wszechstronnym rozwiązaniem sprzedażowym.

2 wersje technologiczne – podstawowa i rozszerzona

Przypomnijmy na wstępie, że iPOS był pierwszym producentem w Polsce, który wprowadził do swojej oferty kasoterminal. Mowa oczywiście o modelu Duet – urządzeniu od kilku lat chętnie wybieranym przez przedsiębiorców. Niedawno jednak oferta polskiego producenta została rozszerzona o kasoterminale Smart. W tym przypadku mamy bowiem do czynienia z 2 wariantami, które zdecydowanie różnią się obsługą. Oprócz modelu standardowego (Smart), do dyspozycji przedsiębiorców jest również kasoterminal z tabletem wyposażonym w 10-calowy panel dotykowy (Smart Plus). Warto też podkreślić, że obydwa urządzenia oferują funkcjonalność fiskalną, terminala płatniczego, aplikacji sprzedażowej oraz oprogramowania do akceptowania e-płatności.

Kasoterminal iPOS Smart Plus

iPOS web i taryfy abonamentowe

W kontekście kasoterminali iPOS istotne jest z pewnością to, że urządzenia są oferowane wraz z taryfami abonamentowymi: Free, Standard, Premium, Pro. Wspomniane plany różnią się nie tylko miesięcznymi kosztami (od 0 do 99 zł), ale także dostępną funkcjonalnością i np. liczbą obsługiwanych pozycji towarowych (od 1 000 do 20 000). Co ważne, jeżeli przedsiębiorcy zależy na przyjmowaniu płatności elektronicznych, jest to możliwe w przypadku taryf Standard, Premium i Pro. Równocześnie jednak, bez względu na wybrany plan (nawet Free), użytkownik zyskuje dostęp do platformy internetowej iPOS web. A wspomniane narzędzie można wykorzystać m.in. do zdalnego zarządzania kasoterminalami oraz tworzenia różnego rodzaju raportów i analiz.

Nowe kasoterminale iPOS spełniają też wymogi online

To bez wątpienia świetna wiadomość dla przedsiębiorców, którzy chcą (lub muszą) zainstalować urządzenia fiskalne online. Nowe kasoterminale marki iPOS gwarantują m.in. przekazywanie danych do Centralnego Repozytorium Kas. Modele Smart i Smart Plus są więc zgodne z wymogami systemu fiskalizacji online. Ponadto, urządzenia te już w standardzie oferują wybór sposobu transmisji informacji do serwerów CRK. Posiadają one zarówno złącza Ethernet (do pracy w sieci LAN), jak i interfejsy zapewniające łączność bezprzewodową – GSM oraz Wi-Fi. Dzięki temu kasoterminale iPOS będą dostosowane tak naprawdę do każdej infrastruktury sieciowej, która funkcjonuje w firmie.

Smart i Smart Plus drukują różne dokumenty

Kolejną cechą, która potwierdza wszechstronność nowych kasoterminali iPOS, jest fakt, że modele Smart i Smart Plus zapewniają szybki i czytelny wydruk różnego typu dokumentów. Przy zastosowaniu tych urządzeń można wystawić nie tylko paragony fiskalne (np. z NIP-em nabywcy w części fiskalnej), ale także faktury VAT. Co ciekawe, kasoterminal Smart umożliwia m.in. wprowadzenie NIP-u kontrahenta i pobranie jego danych z Regon. Innymi słowy, urządzenie zdecydowanie ułatwia wystawienie faktury VAT.

 

Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o nowych kasoterminalach od iPOS. Czy Waszym zdaniem mają szansę stać się hitami sprzedaży, czy jednak spodziewaliście się czegoś lepszego? Czekamy na Wasze opinie!

1 thought on “Są już dostępne Smart i Smart Plus, czyli nowe kasoterminale marki iPOS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *