Programy Insoft, czyli technologie sprzedaży to nie wszystko

Oprogramowanie Insoft PC-Market

Dużo pisze się o kasach i drukarkach fiskalnych, gdyż są one związane z konkretnymi przepisami prawnymi, nierzadko dotyczącymi przedsiębiorców sprzedających towary lub świadczących usługi na rzecz klientów indywidualnych. Trochę mówi się też o urządzeniach peryferyjnych, które potrafią okazać się niezbędne podczas przebiegu transakcji. Ale czy to wszystko? Otóż nie – równie istotną kwestią jest oprogramowanie stosowane w wielu firmach. Dziś powiemy o nim w oparciu o rozwiązania marki Insoft.

Oprogramowanie Insoft – kiedy i gdzie można zastosować?

Coraz częściej trudno sobie wyobrazić sprawne wykonywanie zadań handlowych bez odpowiedniego narzędzia, jakim jest odpowiedni program sprzedażowo-magazynowy. Co ciekawe, konieczność jego zastosowania potrafi zaistnieć już w przypadku wyboru konkretnego, fiskalnego rozwiązania technologicznego. O ile bowiem kasa jest w stanie pracować całkowicie samodzielnie, o tyle drukarka rejestrująca wymaga do prawidłowego funkcjonowania również komputera i właściwego programu (np. do zdefiniowania pozycji bazy towarowej).

Oczywiście, na tym się rzecz nie kończy. Tego typu narzędzia nierzadko są wdrażane tam, gdzie zależy przedsiębiorcom na uzyskaniu bardziej rozbudowanego i skoordynowanego systemu sprzedaży – chodzi tu m.in. o dodatkowe urządzenia fiskalne i peryferyjne, ale i możliwości samej firmy. Te możliwości łatwo da się prześledzić na programach od firmy Insoft.

Profesjonalizm w relacjach z klientami

Utrzymywanie stałych, dobrych relacji z kontrahentami czy klientami to nie lada zadanie, wymagające profesjonalnego, często indywidualnego podejścia oraz systematyczności działań. Programy z rodziny Insoft oferują takie rozwiązania, jak moduł CRM, wspierają tworzenie systemów lojalnościowych, dzięki czemu cele te są zdecydowanie łatwiejsze do osiągnięcia, a efekty – prostsze w zachowaniu. Równocześnie, oprogramowanie dla firm może zapewnić regularne monitorowanie rozliczeń z poszczególnymi kontrahentami, poprzez uporządkowanie nieodebranych kwot pieniężnych, niezapłaconych faktur. Tymczasem narzędzia analityczne, dotyczące obrotu z kontrahentami i dostawcami, pomogą skonfigurować plan zamówień, a więc skonfigurować ogólne plany sprzedażowe.

Sprawne zarządzanie w różnych aspektach działalności

Programy marki Insoft wspomagają zarówno bieżącą sprzedaż, jak i kontrolę stanów magazynowych. W praktyce, umożliwiają m.in. wygodne programowanie kolejnych pozycji towarowych, śledzenie aktualnych cen obecnej oferty czy sprawdzanie dostępności asortymentu w konkretnych punktach handlowych. Oczywiście, dochodzi też porządkowanie całej dokumentacji i przygotowywanie wielu różnych raportów: VAT zakupu i sprzedaży, rozliczeń z nabywcami i kontrahentami itp. Dodatkowo, należy wspomnieć, że oprogramowania te są w stanie współpracować z większością urządzeń fiskalnych uznanych producentów (takich jak np. Elzab, Novitus czy Posnet) oraz różnymi, peryferyjnymi technologiami sprzedaży: wagami elektronicznymi, skanerami kodów, kolektorami danych itd.

1 thought on “Programy Insoft, czyli technologie sprzedaży to nie wszystko

  1. olin

    to prawda – ogólnie zdecydowanie za mało się mówi o oprogramowaniach, a przecież to dość złożone, wielozadaniowe i skuteczne narzędzia, które mają realny wpływ na komfort i efektywność pracy. myślę, że to jak najbardziej temat do poszerzenia, bo zapewne niejedna osoba będzie chciała wiedzieć, jakie programy komputerowe są w stanie wspomóc wykonywanie obowiązków np. przy zarządzaniu asortymentem lub prowadzeniu punktu gastronomicznego 🙂 pozdrawiam!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *