Wydajne, wytrzymałe i funkcjonalne – takie są dzisiejsze kolektory danych!

Jak wybrać dobry kolektor danych

Zdaniem wielu osób, które są związane z branżą technologii dla handlu i usług, kolektory danych to obecnie jedne z najbardziej wszechstronnych urządzeń elektronicznych, jakie można wdrożyć w firmie. Współczesne terminale przenośne sprawdzają się bowiem nie tylko przy pozyskiwaniu danych, ale także przy późniejszych przetwarzaniu zgromadzonych informacji. Ponadto, kolektory dostępne na rynku mogą się pochwalić wydajnymi parametrami oraz bardzo solidnym wykonaniem.

Wydajne podzespoły i kolorowe panele dotykowe

Produkowane w dzisiejszych czasach kolektory danych pod wieloma względami przypominają nowoczesne smartfony. Cechą wspólną obydwu wspomnianych urządzeń jest m.in. kolorowy panel dotykowy. Rozwiązanie tego typu występuje obecnie w zdecydowanej większości terminali przenośnych, które znajdziemy w ofercie dystrybutorów technologii auto id. A zalety ekranów dotykowych są raczej powszechnie znane. Rozwiązanie tego typu zapewnia niemal intuicyjne obsługiwanie zainstalowanego oprogramowania. Niemniej, płynna praca kolektora danych nie byłaby możliwa bez odpowiednich podzespołów. Dlatego też w omawianych urządzeniach znajdziemy często naprawdę mocne procesory, pamięć RAM oraz Flash (niekiedy z opcją rozbudowania za pomocą karty microSD). W rezultacie, kolektory zapewniają szybkie przetwarzanie zgromadzonych informacji, m.in. tych odczytanych z różnorodnych kodów kreskowych.

Odczyt kodów i transmisja danych

W jaki sposób terminale mobilne umożliwiają odczytywanie kodów kreskowych? W urządzeniach tego typu są stosowane różnego rodzaju moduły skanujące, które pozwalają właśnie na precyzyjne i szybkie pozyskiwanie danych. A spora grupa kolektorów posiada naprawdę zaawansowane technologie odczytu, np. Imager 2D. Takie moduły skanujące mogą obsługiwać zarówno jednowymiarowe, jak i dwuwymiarowe kody kreskowe (umieszczane na rozmaitych powierzchniach). Ponadto, kolektor danych zapewni też użytkownikowi późniejsze przesłanie odczytanych informacji. W tym przypadku sposób transmisji informacji zależy przede wszystkim o interfejsów komunikacyjnych, które znalazły się w konkretnym modelu. A mogą to być zarówno złącza przewodowe, np. USB, jak i moduły gwarantujące współpracę bezprzewodową, m.in. Bluetooth czy Wi-Fi.

Kolektory odporne na uszkodzenia

Przy omawianiu kolektorów danych na pewno warto zaznaczyć, w jakiego rodzaju działalnościach sprawdzają się te urządzenia. Po terminale mobilne sięgają nie tylko właściciele różnego typu placówek handlowych, ale także zakłady przemysłowe czy firmy logistyczne. W związku z tym, kolektory są często narażone na uszkodzenia mechaniczne bądź po prostu użytkowanie w trudniejszych warunkach. Nic więc dziwnego, że ważną cechą takich urządzeń elektronicznych jest wytrzymałość. A przejawia się ona w szczególności przez odporność na wielokrotne upadki z konkretnej wysokości, np. 1,5 czy 2 metrów. Ponadto, przy poszukiwaniu kolektora to trudniejszych warunków pracy, zawsze warto sprawdzić normę szczelności. Parametr IP może zagwarantować m.in. niewrażliwość na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych – wilgoci, pyłu czy kurzu.

1 thought on “Wydajne, wytrzymałe i funkcjonalne – takie są dzisiejsze kolektory danych!

  1. Patryc_JA

    Urządzenie z grafiki wygląda świetnie, a jak się czyta o jego opcjach, to też brzmi to interesująco… trzeba się zastanowić, czy aby taki kolektor faktycznie się nie przydał ((((:

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *